Lastik Patlayınca Neler Yapılabilir ?

Patlak lastik malesef karşılaşılmasını istememize rağmen herkezin başına gelen bir durum. Bu durumlarda insanlar malesef yolun durumuna göre çok ağır kazalara sebebiyet veren lastik patlamasınnın fark edildiği andan itibaren sağa yanaşıp otomobilinizi trafiği aksatmayacak şekilde park ederek dörtlü flaşörleri açın.
Yolda seyir halinde patlak lastik ile biraz idare edebilirim düşüncesi çok tehlikeli ve Asla yapılmaması gereken bir davranış.
Seyir halinde iken lastiğimiz patladığında aracımızı hemen durdurmamız konusunda anlaştığımıza göre ikinci adıma gecelim. Umarım yanınız bu durumlarla karşılaşma ihtimaline karşı oarak taşıdığınız bir stepne (yedek lastiğiniz) mevcuttur. Eğer yedek lastiğiniz var ise isterseniz araç lastiğinizi siz de küçük bir çaba ile değiştirebilirsiniz.
Aracımızı durdurduktan sonra aracımızın arkasından itibaren 100 m. İleri ve gerisine reflektör üçgeni konmalıdır. Uyarıcı bir reflektör bırakmanız özellikle otoban vb yollarda sizin can güvenliğiniz için çok önemli.
Aracımızda bulunan yedek lastigimizi ve kriko muz ile patlak lastiğimizin yanına gelip ilk once aracımızı kriko yardımı ile lastigi sökebilecegimiz bi seviyeye kadar kaldırıyoruz. Patlak lastiğimizin bijonlarını söküp patlak lastiğimizi yerinden çıkartıp yedek lastiğimizi yerine takıyoruz. Sonra bijonları iyice sıkıp yerlerine taktiktan sonra krikoyu indiriyoruz.
İşlem tamam gibi görünüyor. sonra malzemelerimizi tekrar toplayıp aracımıza binip yolumuza devam edebilirsiniz. Ama hemen geri dönüp uyarı icin bıraktıgınız reflektörü de almayı unutmayın. 🙂

Kazasız Rahat ve Huzurlu Yolculuklar Dileriz.

Tüm Lastik sorunlarınızda daima yanınızda 0 533 14 14 410 telefonumuz olsun.